تولید کننده کارتن لمینتی

تولید کننده کارتن لمینتی

تولید کننده کارتن لمینتی

تولید کننده کارتن لمینتی : صنایع چاپ و کارتن سازی بلوط قدیمیترین و مجهزترین تولید کننده کارتن لمینتی در تهران می باشد.این مجموعه با در اختیار داشتن بزرگترین دستگاه لیتو گرافی و همچنین بزرگترین دستگاه چاپ افست پنج رنگ کشور یکی از متمایزترین تولید کنندگان کارتن لمینتی محسوب می گردد.

کارتن لمینتی چیست :

لمینت در واقع تکنیکی است که در آن یک لایه مقوای چاپ شده روی ورق کارتن را می پوشاند و مهمترین دلیل انتخاب کارتن لمینتی زیبایی و چاپ با کیفیت آن می باشد ،برای داشتن چاپی زیبا و با کیفیت بالا و تمام رنگ روی کارتن ابتدا باید طرح مورد نظر روی پوستر به وسیله دستگاه افست چاپ شود بعد پوستر های چاپ شده و آماده را روی کارتن خام بوسیله دستگاه لمینت چسباند و در انتها عملیات تبدیل را بر روی کارتن انجام داد. به این گونه کارتن ها اصطلاحا کارتن لمینتی گفته می شود و با توجه به نوع محصول بسته بندی می توان از کارتن های سینگل فیس ( دولایه ) ، سه لایه و پنج لایه با فلوت های مختلف برای این محصول استفاده کرد.

مراحل تولید کارتن لمینتی :

 1. طراحی طرح چاپی روی کارتن .
 2. طراحی خط تیغ .
 3. ساخت قالب .
 4. گرفتن زینک.
 5. چاپ پستر (معمولا روی مقوای 180 گرم پشت طوسی و یا مقوای گلاسه).
 6. کشیدن سلفون روی مقوای چاپ شده (در صورت نیاز).
 7. انجام عملیات لمینت .
 8. تیغ زدن و دایکات .
 9. لب چسب یا منگنه .
 10. بسته بندی.
 11. ارسال.
وا حد طراحی

وا حد طراحی

طراحی خط تیغ

طراحی خط تیغ

لیتوگرافی

لیتوگرافی

چاپ افست

چاپ افست

سلفون کشی عرض 160

سلفون کشی

لمینت

لمینت

دایکات

دایکات

لب چسب

لب چسب

بسته بندی جهت ارسال

بسته بندی جهت ارسال

تفاوت کارتن لمینی با کارتن معمولی :

تولید کننده کارتن لمینتی می بایست مراحل چاپ و کارتن سازی را به طور مجزا انجام دهد به این معنا که تولید کننده کارتن لمینتی ابتدا طرح مورد نظر را روی مقوا توسط ماشین چاپ افست چاپ کرده و سپس اقدام به لمینت مقوای چاپ شده روی ورق کارتن می نماید و بعد از آن تازه وارد مراحل ساخت کارتن می گردد. در صورتی که در فر آیند تولید کارتن معمولی دستگاه چاپ فلکسو همزمان با مراحل کارتن سازی (دایکات و لب چسب) اقدام به چاپ طرح روی ورق کارتن می نماید که چاپ آن از کیفیت پایینتری برخوردار است و ضمنا عملیات لمینت از فرآیند تولید حذف شده و چاپ بر روی خود ورق کارتن صورت می گیرد که این امر باعث کاهش کیفیت طرح چاپی و استحکام کارتن می گردد.

از جمله مزیتهای کارتن لمینتی نسبت به کارتن معمولی (چاپ فلکسو) می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استحکام بالاتر.
 • کیفیت چاپ بالاتر .
 • شکیل تر بودن کار .
 • دقت بالاتر و در نتیجه کار بی نقص تر.
مزیت کارتن معمولی نسبت به کارتن لمینتی :

قیمت مناسب تر

کالاوست افتخار دارد تا اولین تولید کننده کارتن لمینتی باشد که قادر به تحویل کارتن آماده تنها ظرف مدت سه روز کاری می باشد.

تولید کننده جعبه لمینتی ( کارتن لمینتی ) جعبه انواع میوه ، خرما و... جعبه لامپ و انواع لوازم برقی و خانگی و... جعبه ظروف چینی و لوازم آشپزخانه